wtorek, 3 listopada 2015

EPka numer dwa od Blue Deep Shorts! [nowość]

Źr: https://www.facebook.com/bluedeepshorts/
Nie zawodzą! Bo nie ma takiej opcji.

Blue Deep Shorts - moi ulubieńcy od pierwszych dźwięków. Wiem, że zajdą daleko i wysoko. A stwierdziłam tak, gdy zgłosili się do Rock Time 2015 czyli do XI Przeglądu Amatorskich Zespołów Studenckich i usłyszałam pierwsze gitary w utworze Phones. I wciąż go mam na swojej playliście. 

Cierpliwie i sukcesywnie budują to co mają najlepsze, czyli produktywny, muzyczny kapitał opierający się na cudownym, gitarowym brzmieniu i płynącym, delikatnie dudniącym basie i skromnie wyważoną perkusją. Nieco nieśmiały wokal Darka Staciwy pięknie współgra z okazjonalnymi chórkami. W czasach gdy obrzydł mi już Kings of Leon, trzeba było szukać świeżych alternatyw. Ta pustka została wypełniona. I choć nie lubię porównań, to chyba nikt nie powie, że to obelga. 

Największa umiejętność BDS? Budowanie klimatu. Od napięcia, przez rozwinięcie aż do muzycznego spełnienia. Czuję, że będziemy się nimi kiedyś mocno chwalić. 

Skład BDS to czwórka uzdolnionych chłopaków z Warszawy. Darek Staciwa, Franek i Antoni Zgorzałek oraz Tomek Miśkiewicz właśnie wrzucili na swoje konto na SoundCloud 4 trackową EPkę. Właśnie jest tutaj kluczowe, gdyż zrobili to niecałe dwie godziny temu. Zatem...

Co Wam dano to bierzcie, bo stwierdzam, że klimat EPki numer 2, może być świetnym soundtrackiem do snu. Przyjemna, choć myślę, że nieco żywsza klimatycznie od poprzedniej propozycja.

Zanim powiem dobranoc włączę sobie jeszcze radosne brzmienie Be Around... I zostawię odsyłacz do słuchania. 
Dobranoc. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz